top of page

Dlaczego farba proszkowa odpada?
Posiadając ponad dziesięcioletnie doświadczenie w lakierowaniu proszkowym zdajemy sobie sprawę jak rozczarowujące może być dla klientów odpadanie farby proszkowej. Zrozumienie przyczyn tego zjawiska może pomóc w zapobieganiu jego występowaniu w przyszłości. W tym artykule postaramy się wyjaśnić główne przyczyny tego problemu i przedstawić skuteczne rozwiązania.


Niewłaściwe przygotowanie powierzchni

Pierwszym i najważniejszym krokiem w procesie lakierowania proszkowego jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Jakiekolwiek zaniedbania w tym etapie mogą prowadzić do słabej adhezji (przyczepności) farby. Powierzchnia musi być wolna od wszelkich zanieczyszczeń, takich jak olej, rdza czy brud. Zastosowanie odpowiednich metod czyszczenia i obróbki, takich jak piaskowanie, jest kluczowe dla osiągnięcia idealnego przyczepienia powłoki.


Problemy z procesem utwardzania

Utwardzanie czyli proces wypalania farby proszkowej wymaga precyzyjnie kontrolowanej temperatury i czasu. Zbyt niska temperatura lub zbyt krótki czas utwardzania mogą nie pozwolić farbie na osiągnięcie pełnej odporności i przyczepności. Nasze doświadczenie pokazuje, że dokładne przestrzeganie zalecanych parametrów utwardzania jest niezbędne dla zapewnienia trwałości powłoki.


Jakość farby proszkowej

Nie wszystkie farby proszkowe są jednakowe. Używanie farb niskiej jakości może prowadzić do problemów z przyczepnością. W Lak System stosujemy tylko sprawdzone produkty wysokiej jakości, które gwarantują doskonałą adhezję i trwałość powłoki. Nasza selekcja farb bazuje na wieloletnich testach i współpracy z renomowanymi dostawcami.Warunki aplikacji

Odpowiednie warunki podczas aplikacji farby proszkowej mają duże znaczenie dla przyczepności do materiału. Zbyt wysoka wilgotność lub nieodpowiednia temperatura w miejscu aplikacji mogą negatywnie wpłynąć na jakość powłoki. Kontrola środowiskowa w naszym zakładzie pozwala nam eliminować te zmienne zapewniając optymalne warunki do każdego projektu.


Podsumowanie

Rozumienie zaprezentowanych w artykule  czynników jest pierwszym krokiem do zapewnienia, że farba proszkowa nie będzie odpadać. W Lak System angażujemy się w ciągłe doskonalenie naszych procesów, aby nasze usługi zawsze spełniały, a nawet przekraczały oczekiwania klientów. Jeżeli masz więcej pytań lub potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu problemów z lakierowaniem proszkowym, nie wahaj się skontaktować z nami. Zapewniamy profesjonalne doradztwo i wsparcie techniczne na każdym etapie Twojego projektu.

32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page