top of page

Jak przywrócić blask rowerowi? Malowanie proszkowe ramy rowerowejWiosna to idealny czas na odświeżenie swojego ulubionego roweru. Kiedy dni stają się dłuższe i temperatura na zewnątrz zachęca do wycieczek warto zadbać o to, aby Twój jednoślad nie tylko świetnie wyglądał, ale też był odpowiednio zabezpieczony przed wpływem czynników zewnętrznych. Choć domowe sposoby na renowację ramy rowerowej mogą być satysfakcjonujące, to jednak nie dorównują one trwałością i jakością profesjonalnym metodom oferowanym przez specjalistyczne firmy takie jak Lak System.


Dlaczego nie domowe metody?

Renowacja ramy rowerowej w warunkach domowych, choć wydaje się być opłacalna i dostarcza wiele satysfakcji, ma swoje ograniczenia. Typowe malowanie pędzlem czy sprayem nie jest w stanie zapewnić takiej ochrony, jaką oferuje lakierowanie proszkowe. Ponadto, przeprowadzenie pełnego i skutecznego piaskowania w garażu, które jest kluczowe dla dokładnego oczyszczenia ramy z rdzy, starej farby i brudu, jest praktycznie niemożliwe bez odpowiedniego sprzętu i warunków.


Piaskowanie – pierwszy krok do perfekcji

Przygotowanie ramy do lakierowania jest równie ważne jak sam proces malowania. W Lak System stosujemy piaskowanie, które jest efektywną metodą obróbki strumieniowo-ściernej. Dzięki temu usuwamy wszelkie zanieczyszczenia. To istotne dla równomiernego i trwałego pokrycia farbą. Piaskowanie nie tylko czyści metal, ale również tworzy na jego powierzchni mikroskopijne zarysowania zwiększające przyczepność farby, co jest praktycznie niemożliwe do osiągnięcia w domowych warunkach.


Lakierowanie proszkowe – dlaczego warto?

Lakierowanie proszkowe to metoda, która zyskała uznanie na całym świecie ze względu na swoją niezawodność i trwałość. W Lak System używamy zaawansowanych technologii do nakładania powłok, które gwarantują wyjątkową odporność na uszkodzenia mechaniczne i chemikalia, a także doskonałą elastyczność powłoki, która nie pęka i nie odpryskuje pod wpływem uderzeń czy zmian temperatury. Oczywiście należy pamiętać, że każda powłoka ma swoją krytyczną wytrzymałość fizyczną.Trwałość

Lakier proszkowy tworzy na ramie rowerowej jednolitą, nieprzepuszczającą powłokę, która chroni metal przed korozją, UV i wilgocią. Dzięki temu rama rowerowa zyskuje nie tylko estetycznie piękny wygląd, ale również jest zabezpieczona na wiele lat.


Estetyka

Lakierowanie proszkowe pozwala na osiągnięcie głębokiego i równomiernego koloru z szeroką gamą dostępnych odcieni. Niezależnie od tego, czy preferujesz matowe wykończenie, czy intensywny połysk, możesz być pewien, że kolor będzie wyglądał nienagannie i jednolicie na całej powierzchni ramy.Przygotuj się na sezon

Rozpoczęcie sezonu rowerowego z profesjonalnie odnowionym rowerem to czysta przyjemność. Nie tylko zwiększysz swoją satysfakcję z jazdy, ale także zadbasz o wartość swojego sprzętu na długie lata. Skorzystaj z doświadczenia i wiedzy ekspertów z Lak System, aby Twoja rama rowerowa prezentowała się perfekcyjnie i była przygotowana na każdą przygodę, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Odkryj różnicę, jaką może zrobić profesjonalne lakierowanie proszkowe i ciesz się pięknym oraz trwałym wyglądem Twojego roweru przez wiele sezonów!

20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page