top of page

Recenzja aplikatora GEMA OPTIFLEX PRO B

Ocena aplikatora okiem doświadczonego lakiernika

Chcemy wyraźnie zaznaczyć, że ten artykuł nie jest sponsorowany przez firmę GEMA. Prezentujemy w nim nasze osobiste spostrzeżenia i opinie na temat aplikatora do ręcznego nanoszenia farby proszkowej GEMA OPTIFLEX PRO B. W naszej lakierni testowaliśmy manualne aplikatory różnych producentów, takich jak ROMER, WAGNER czy SAMES, ale to właśnie GEMA zdobyła nasze zaufanie. Dlaczego? O tym opowiemy poniżej.Nasza analiza opiera się na codziennym użytkowaniu sprzętu i podkreśla najważniejsze aspekty z perspektywy lakiernika proszkowego. GEMA OPTIFLEX PRO B to jedno z wielu podobnych urządzeń dostępnych na rynku. Wybór odpowiedniego sprzętu zależy od wielu czynników, takich jak warunki pracy, jakość malowania oraz aspekty finansowe. Ceny wiodących modeli są porównywalne, co wynika z wartości, jaką oferują te urządzenia. Jako lakiernia z dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z aplikatorami GEMA, możemy z pełnym przekonaniem przedstawić naszą opinię na temat tego sprzętu.


Pierwsze uruchomienie


instrukcja użytkownika aplikatora GEMA
Skrócona instrukcja obsługi


Złożony pistolet do lakierowania proszkowego
Aplikator gotowy do pracy

Już na pierwszy rzut oka widać, że korpus urządzenia, wózek jezdny oraz przewody są wykonane z materiałów wysokiej jakości. Podłączenia jednostki sterującej są jasno opisane, a sam wygląd i jakość wykończenia nie budzą żadnych zastrzeżeń. Nowy aplikator dostarczany jest w kilku elementach, które trzeba samodzielnie zmontować. Montaż jest intuicyjny i łatwy, a ryzyko błędów montażowych minimalne. Często dystrybutorzy w cenie aplikatora dokonują pierwszego uruchomienia i szkolenia dla lakierników.Jednostka sterująca


wyświetlacz pistoletu Gema
Panel sterowniczy aplikatora GEMA Optiflex Pro B


Centrum sterowania pistoletem i funkcjami aplikatora OPTI STAR 4.0 (typ CG21) cechuje się trwałością i intuicyjnym użytkowaniem. Wyświetlacz jest czytelny i prosty, co ułatwia dokonywanie odpowiednich ustawień. Przyciski są odpowiednio czułe, aby zapobiegać przypadkowym błędom. Ustawienia są skoncentrowane na najważniejszych funkcjonalnościach urządzenia, co jest wystarczające dla efektywnej pracy.


Pistolet


Pistolet Gema
Pistolet aplikatora GEMA Optiflex Pro B

Dla lakiernika szczególną rolę odgrywa ergonomia pistoletu. W aplikatorze GEMA jest on lekki i wygodnie leży w dłoni, co nie pozostaje obojętne dla komfortu pracy. Pistolet jest również łatwy w czyszczeniu, a to z kolei jest ważne przy częstych zmianach kolorów. Dodatkowo, elementy takie jak gwinty korpusu są wytrzymałe i odporne na zużycie.Pompa inżektorowa i system ssąco-fluidyzacyjnyDzięki pompie inżektorowej IG07 proszek jest podawany stabilnie, co pozwala na dokładne i równomierne pokrycie malowanych elementów. System fluidyzacyjny pozwala na prawie całkowite opróżnienie kartonu z farby dzięki pochylonemu dnu stołu wibracyjnego.


PodsumowanieW naszej lakierni posiadamy kilka aplikatorów do ręcznego malowania proszkowego, z czego trzy to urządzenia marki GEMA. Wybraliśmy te aplikatory ze względu na ich trwałość, stabilność pracy oraz dostępność serwisu i części eksploatacyjnych. Sprzęt doskonale sprawdza się przy malowaniu różnorodnych elementów, od uchwytów meblowych po obudowy maszyn.
38 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page