top of page

TECHNOLOGIA

Lakierowanie proszkowe to nowoczesna technologia, która polega na nanoszeniu farby w postaci proszku na elementy metalowe

JAK TO DZIAŁA?

Lakierowanie proszkowe polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię przewodzącą np. metalu. Osadzona warstwa proszku utrzymuje się na powierzchni malowanego detalu dzięki siłom elektrostatycznym.

Następnie pokryte farbą elementy są nagrzewane do temperatury ok. 200°C, w rezultacie czego proszek ulega polimeryzacji (stopieniu i utwardzeniu). Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.
Optymalnie przygotowana do malowania proszkowego powierzchnia powinna być odtłuszczona, pozbawiona rdzy lub wypiaskowana jeśli wcześniej była malowana inną metodą niż proszkowo.

.jpg
gema - technologia w Lak System - 2.jpg

DLACZEGO WARTO?

Produkty malowane proszkowo są odporne na zużycie mechaniczne oraz są łatwe do czyszczenia. Taka metoda pokrywania metali charakteryzuje się znacznie dłuższą żywotnością powłoki malarskiej w przeciwieństwie do lakierów tradycyjnych (ciekłych). 

Farby proszkowe gwarantują ponadto powłoki gładkie, bez spękań, zacieków, pęcherzyków i zmarszczeń, a w procesie malowania nie wykorzystuje się szkodliwych rozpuszczalników, co czyni tą metodę przyjazną dla środowiska.

bottom of page